بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن

آیا چاقی عامل اصلی زانو درد است؟

آرتروز زانو درمان قطعی دارد, اضافه وزن زانو درد, اضافه وزن زانو دردشت, اضافه وزن زانو درده, اضافه وزن زانو دردی, اضافه وزن و زانو درد, ایا اضافه وزن باعث زانو درد میشود, بهترين متخصص درد زانو در تهران, بهترين متخصص زانو درد در تهران, بهترین فوق تخصص درد زانو, بهترین فوق تخصص زانو در تهران, بهترین فوق تخصص زانو درد در تهران, بهترین متخصص درد زانو, بهترین متخصص درد زانو در تبریز, بهترین متخصص درد زانو در مشهد, بهترین متخصص درد زانو دردم, بهترین متخصص درد زانو درده, بهترین متخصص درد زانو دردی, بهترین متخصص درد زانو دردیم, بهترین متخصص زانو در تهران, بهترین متخصص زانو درد, بهترین متخصص زانو درد در ارومیه, بهترین متخصص زانو درد در اصفهان, بهترین متخصص زانو درد در زنجان, بهترین متخصص زانو درد در شیراز, تاثیر اضافه وزن روی زانو درد, تاثیر اضافه وزن روی زانو درد بر, تاثیر اضافه وزن روی زانوها, تمرينات زانو درد, تمرین های زانو درد, تمرینات اصلاحی برای زانو درد, تمرینات اصلاحی زانو درد, تمرینات زانو درد, تمرینات مخصوص زانو درد, تمرینات مناسب زانو درد, تمرینات ورزشی برای زانو درد, تمرینات ورزشی زانو درد, تمرینات یوگا برای زانو درد, درمان آرتروز, درمان آرتروز انگشت شست دست, درمان آرتروز انگشتان دست, درمان آرتروز در خانه, درمان آرتروز دست, درمان آرتروز زانو, درمان آرتروز زانو با داروهاي گياهي, درمان آرتروز زانو با طب سنتی, درمان آرتروز زانو با ورزش, درمان آرتروز زانو چیست, درمان آرتروز زانو در خانه, درمان آرتروز زانو در طب اسلامی, درمان آرتروز زانو در طب سنتی, درمان آرتروز زانو دکتر خیراندیش, درمان آرتروز زانو نی نی سایت, درمان آرتروز شانه, درمان آرتروز کل بدن, درمان آرتروز گردن, درمان آرتروز لگن, درمان بیماری های زانو, درمان بیماری های زانوس, درمان بیماری های زانوی, درمان بیماری های زانویی, درمان چاقی زانو, درمان چاقی زانوا, درمان چاقی زانوس, درمان چاقی زانوی, درمان چاقی زانویا, درمان درد زانو چاق, درمان درد زانو چاقی که, درمان درد زانو چاقیان, درمان درد زانو چاقیه, درمان زانو درد چاق, درمان زانو درد چاقی و, درمان زانو درد چاقیه, درمان زانو درد چاقیها, درمان زانو درد چاقیهی, درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن, درمان قطعی آرتروز خفیف زانو, درمان قطعی آرتروز زانو, درمان قطعی آرتروز زانو با ورزش, درمان قطعی آرتروز زانو چیست, درمان قطعی آرتروز زانو در طب سنتی, درمان قطعی آرتروز زانو طب سنتی, درمان قطعی آرتروز زانو نی نی سایت, درمان قطعی آرتروز شدید زانو, درمان قطعی درد آرتروز زانو, زانو درد اضافه وزن, زانو درد اضافه وزنی, زانو درد بر اثر اضافه وزن, زانو درد به علت چاقی, زانو درد چاقی, زانو درد چاقیه, زانو درد کاهش وزن, زانو درد و اضافه وزن, زانو درد و چاقی, کاهش وزن با زانو درد, کاهش وزن در زانو درد, کاهش وزن زانو درد, کاهش وزن و زانو درد, ورزش ایمن با زانو درد میشه, ورزش زانو اکبر مالکی, ورزش زانو با تصویر, ورزش زانو با توپ, ورزش زانو برای ارتروز, ورزش زانو برای سالمندان, ورزش زانو بلند, ورزش زانو پرانتزی, ورزش زانو درد, ورزش زانو درد ارتروز, ورزش زانو درد درمان، 584-overweight--آیا-چاقی-عامل-اصلی-زانو-درد-است؟-بهترین-درمان-زانو-درد-ناشی-از-اضافه-وزن-زانو-درد-زانو-چاقی-knee-pain

بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن، چنانچه وزن زیادی روی بدن خود تحمل می کنید، به این معناست که زانوهای شما آسیب بزرگی می خورند. غضروف بین زانو و استخوان ران وقتی اضافه وزن داریم به عنوان ضربه گیر برای بدن ما، نیروی بسیار بیشتری می گیرد. این نیروی اضافی وزن باعث می شود که سایش زانو سریعتر اتفاق بیوفتد و شما باید به دنبال راهی برای درمان زانو درد خود باشید.

دکتر مویدفر جراح زانو در مقاله بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن بیان می کند : “بسیاری از افراد با درد ناشی از وزن بیش از حد خود به ما مراجعه می کنند و در پی درمان سریع زانو درد خود هستند. بیشتر این مراجعات پس از آسیب به زانو می باشد و احتمال دارد روند درمان و بهبودی را با تاخیر دنبال کنند.

مطالعات نشان داده است، احتمال ابتلا به آرتروز زانو در زنان دارای اضافه وزن 3 برابر بیشتر از زنان دارای وزن مناسب می باشد. حمل چربی اضافی بدن همچنین احتمال دارد منجر به ترشح هورمونی به نام لپتین شود که برخی از متخصصین فکر می کنند ممکن است در بروز آرتروز نقش داشته باشد.

دکتر مویدفر می‌گوید: «حتی زمانی که جراحی می‌تواند آسیب زانو مرتبط با اضافه وزن را ترمیم کند، مشکل اساسی باید برای نتایج طولانی مدت برطرف شود. “یک رژیم کاهش وزن معقول باید بخشی از برنامه درمانی افراد چاق باشد.”

ورزش ایمن با زانو درد

تحقیقات انجام شده بر روی افراد چاق و دارای اضافه وزن مبتلا به آرتروز زانو بیان گر این بود که افرادی که با رژیم غذایی و ورزش وزن کم کردند، درد زانو خود را حدود نصف کاهش دادند. بنابراین رسیدن به وزن مناسب مطمئنا راه حل خوبی برای شروع بهبود درد زانو خواهد بود. بهترین فوق تخصص درمان بیماری های زانو در اصفهان اقدامات زیر برای ورزش ایمن با زانو درد را توصیه می کنند.

ویزیت دکتر متخصص زانو

چنانچه مشکلات مزمن سلامتی گریبان گیر شماست یا نگران این هستید که ممکن است ورزش کردن باعث آسیب زیادتر زانوهایتان شود، لازم است با بهترین دکتر زانو درد در اصفهان مشورت کنید. اگر از قبل درد زانو دارید، انواع فعالیت هایی را که ممکن است برای شما بی خطر باشند با پزشک درمان زانو درد در میان بگذارید.

ورزش های زانو

انواع تمرینات خوب ورزشی خوب برای افراد سنگین وزن عبارتند از پیاده روی حتی برای چند دقیقه زمانی که شروع می کنید خوب است، دوچرخه سواری در داخل یا خارج از خانه و انجام تمرینات قدرتی برای ساخت عضلات چهار سر ران یا همسترینگ.

ادامه مطلب  درمان التهاب، کشیدگی، پارگی و آسیب تاندون کشکک زانو

برای فعالیت های خود برنامه ریزی داشته باشید

به آسانی فعالیت بدنی بیشتری را در برنامه روزانه خود قرار دهید. در حالی که با موبایل خود صحبت می کنید در اطراف قدم بزنید (به همین دلیل است که موبایل ها بی سیم هستند!)، به طور فعال با فرزندان یا اطرافیان خود بازی کنید و یا بطور مثال به جای استفاده از پیامک احوال پرسی، بطور مستقیم ملاقات شخصی را انتخاب کنید.

چرا وزن، هنگام درد مفاصل اهمیت دارد؟

اگر هراز چندگاهی هنگام پیاده روی یا بالا رفتن از پله ها دچار درد مفاصل می شوید، یا نگرانی درباره آرتروز زانو دارید، چون یکی از والدین مبتلا به آن بوده است، یک قدم به سمت پیشگیری این است که وزن خود را بررسی و اگر اضافه وزن دارید برای کم کردن وزن اقدام کنید.

2 روش وجود دارد که اضافه وزن خطر ابتلا به استئوآرتریت (شایع ترین اختلال مفصلی که به دلیل ساییدگی و پارگی مفصل است) را بیشتر میکند. اول، اضافه وزن به مفاصل تحمل کننده وزن (مثلاً زانو) فشار بیشتری وارد می کند. دوم، عوامل التهابی مرتبط با افزایش وزن ممکن است باعث ایجاد اختلال در سایر مفاصل (به عنوان مثال، دست ها) شود.

برررسی وزن و زانوهای شما

هنگامی روی زمین هموار راه می روید، نیرویی که روی زانوهای شما وارد می شود معادل یک پنجم برابر وزن بدن شماست. یعنی یک مرد 70 کیلویی با هر قدم 25 کیلو به زانوهایش فشار وارد می کند. حالا یک شیب را در نظر خود اضافه کنید، واضح است فشار بیشتری روی زانوها وارد می شود.

نیرویی که روی هر زانو وارد می شود، دو تا سه برابر وزن بدن است که هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها، و چهار تا پنج برابر وزن بدن شما زمانی است که برای بستن بند کفش یا بلند کردن آن چمباتمه می زنید. اینها مواردی هستند که رها کردید و به آن توجه نمی کنید.

محافظت از آسیب ناشی از التهاب مزمن

تحقیقات ثابت کرده است که التهاب مزمن و با درجه پایین می تواند به یک قاتل خاموش تبدیل شود که به بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت نوع 2 و سایر شرایط کمک می کند. نکات ساده ای را برای مبارزه با التهاب و سالم ماندن از بهترین متخصصین زانو در اصفهان دریافت کنید.

کم کردن چند کیلو وزن می تواند به کاهش فشار روی زانوها کمک کند و از آسیب زانو پیشگیری و محافظت کند. به طور مثال، مطالعات ثابت کرده است که کاهش وزن 10 تا 15 کیلو در جوانان چاق می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به آرتروز در مراحل بعدی زندگی بخصوص پیری شود.

بهترین تکنیک کاهش وزن

بیشتر کردن فعالیت بدنی فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند به کاهش وزن کمک شایانی کند. اما افزایش ورزش به تنهایی به ندرت برای کمک به کاهش وزن کافی نیست. هر کیلویی که می خواهید کم کنید تقریباً 3500 کالری است. بنابراین اگر امیدوارید نیم تا 1 کیلو در هفته وزن کم کنید، باید 250 تا 500 کالری در روز کاهش دهید. یک راه خوب برای شروع این است که سعی کنید 125 کالری از طریق ورزش بسوزانید و هر روز 125 کالری کمتر مصرف کنید.

ادامه مطلب  راه های پیشگیری از آسیب زانو در فعالیت های ورزشی و کارهای روزانه

در نظر داشته باشید که ریاضیات به هر دو صورت عمل می کند: مصرف 100 کالری اضافی در روز بدون سوزاندن آنها می تواند در پایان یک سال 10 کیلو وزن شما را افزایش دهد! با گذشت زمان، خوراکی های معمولی مانند یک یا دو پیمانه بستنی، یک نوشیدنی قهوه پر کالری، یا شیرینی می‌تواند ترازو را در جهت اشتباه قرار دهد!!!

علل و راه حل های زانو درد اضافه وزن

اکثر افراد دارای اضافه وزن اغلب از زانو درد رنج می برند. به نظر شما چرا اینطور است؟ به یقین که وزن بیش از حد بدن فشار بیشتری بر مفاصل زانو وارد می کند. بنابراین، کسانی که دارای وزن اضافی هستند ناخودآگاه هر روز زانوهای خود را خسته می کنند. به هر حال، مفاصل زانو مسئول انجام توده بدن هستند. از این رو، منطقی است که این مفاصل اولین مفاصلی هستند که پس از افزایش وزن فرد، فشار اضافی را احساس می کنند. در مقاله بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن آنچه باید در مورد زانو درد و نحوه کاهش آن بدانید بیان شده است.

خطرات درد مفاصل دراز مدت

اگر فرد چاق برای مدت زیادی با چنین دردهایی زندگی کند، بیماری ساییدگی زانو می تواند در مدت طولانی مفاصل زانو را تحت تاثیر قرار دهد. درد مزمن مفاصل نه تنها در زانوها بلکه در بقیه بدن نیز می تواند نشانه التهاب باشد. به این ترتیب، بدن سیگنال های آسیب را دریافت می کند و سلول های التهابی خود را به محل آسیب میرساند. با این حال، بدون هیچ بهبودی در وضعیت مفصل، سلول‌های التهابی برای مدت طولانی در ناحیه باقی میمانند و باعث درد اضافی میشوند.

چاقی بیش از حد نیز می تواند دلیلی برای آرتروز زانو باشد. بیماری چاقی بر مفاصل تأثیر می گذارد و باعث تورم و درد زانو می شود. در صورت عدم مراقبت، آرتروز می تواند شانس فرد را برای استفاده از مفاصل آسیب دیده تا حد توانایی خود کاهش دهد، بنابراین، منجر به کاهش تحرک و عدم فعالیت بدنی می شود.

تاثیر مثبت کاهش وزن بدن

راه حل عالی برای کاهش درد زانو در کاهش وزن، پنهان شده است. تا وقتی که آسیب زیادی به مفاصل وارد نشده باشد، کاهش وزن باید برای احساس بهتر فرد کافی باشد. به هر حال، شاخص توده بدنی ما ارتباط مستقیمی با سلامت مفاصل زانو دارد. زمانی که درد زانو همراه همیشگی شما می شود، زمان آن رسیده است که درمان زانو را زیر نظر بهترین فوق تخصص زانو شروع کنید.

برنامه ریزی رژیم غذایی و ورزش باید اولین قدم در مقابله با زانو درد ناشی از اضافه وزن باشد. رژیم غذایی متعادل و سالم باید کالری دریافتی را عادی کند و همه مواد مغذی و ویتامین های لازم را در اختیارتان قرار دهد. در حالی که ورزش باعث کاهش وزن و تضمین یک سبک زندگی فعال تر می شود. با این حال، افراد مبتلا به درد زانو باید با احتیاط بیشتری به ورزش نزدیک شوند. مفاصل زانویی که از قبل رنج می بردند نباید با تنش و فشار بیشتری مواجه شوند.

ادامه مطلب  عمل جراحی تعویض مفصل و کشکک زانو-آرتروپلاستی زانو

تمرینات مناسب برای زانودرد

1 برنامه تمرینی مختص زانو برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند، رویکردی آرام و در عین حال موثر را به این موضوع تضمین می کند. در مقاله بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن چهار تمرین ورزشی بیان شده است که در درمان خانگی زانو درد موثر خواهد بود، امتحان کنید.

  1. بالا و پایین: روی صندلی بنشینید و به آرامی بلند شوید. تلاش کنید حرکت خود را کنترل کنید. این حرکات را حدود یک دقیقه تکرار کنید.
  2. التیام بخشیدن: زمانی که به آرامی زانوهای خود را بالا و پایین می آورید از پشتی صندلی خود برای حمایت استفاده کنید. فشار را در ساق پا احساس کنید. چند جلسه 10 تایی را کامل کنید.
  3. کشش ساق پا: پشت صندلی خود بایستید و یک پا را جلوی پای دیگر قرار دهید. وزن خود را به پای جلو بیاورید در حالی که پای عقب را صاف می کنید. فشار را در پای عقب احساس کنید. حدود یک دقیقه نگه دارید و پاها را عوض کنید.
  4. پیچش زانو: به پشت دراز بکشید و پاهایتان را روی زمین قرار دهید و زانوهایتان را خم کنید. بازوهای خود را در دو طرف صاف کنید و زانوهای خود را به هم فشار داده و به یک و سپس به سمت دیگر بچرخانید. سعی کنید به زمین برسید.

درمان زانو درد اضافه وزن

افراد نباید زندگی را با درد قبول کنند، به خصوص وقتی راه حل آن بسیار مقرون به صرفه و ساده وجود دارد. کاهش وزن به افراد مبتلا به چاقی کمک می کند تا در عین داشتن یک زندگی بدون درد از نظر بدنی فعال تر شوند. مفاصل زانو ما با اجازه دادن به تحرک و آزادی حرکت به ما کار بزرگی را انجام می دهند. افراد باید با احترام با آنها رفتار کنند و در صورت امکان از هرگونه فشار غیرضروری بر آنها بکاهند.

سخن پایانی فوق تخصص زانو

در نظر داشته باشید مقاله بهترین درمان زانو درد ناشی از اضافه وزن، صرفا جهت مطالعه و راهنمایی بیشتر برای شما بازدیدکننده محترم میباشد و هرگز جایگزین درمان و استناد به نوشته های این مقاله نیست. بهترین راهنمایی برای شما مراجعه به پزشک متخصص زانو در اصفهان میباشد. دکتر مویدفر فوق تخصص درمان بیماری های زانو پیشنهاد میکنند چنانچه سوال یا راهنمایی در ارتباط با بیماری های زانو دارید با ایشان در میان بگذارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های ۰۳۱۳۱۳۱۵۸۷۰ –۰۳۱۳۱۳۱۵۸۷۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *